Loving You

Posted on

Geçen gün tesadüfen bu şarkıyı mırıldanırken buldum kendimi. Sonra dedim, dur ya bu şarkı ne güzeldi. Eskiden şarkıları hissede hissede dikkatlice dinleyebildiğim, genel olarak çoğumuzun kişisel aydınlanma çağı’nı yaşadığı o üniversite yıllarına gittim.

Bugün yine tesadüfen, aslında tesadüfen değil. Cümleyi baştan alıyorum, son günlerde okuduğumkitap burayı yeniden hatırlamama sebep, vesile olan kitap ise: Defne Suman’ın İnsanlık Hali  

Yazarın aynı isimdeki blog’undaki yazıların kağıda basılmış hali. Yazdan hallice ılık bu sonbahar günlerinde bu kitabı okuyorum. Defne Suman’ın dünyasını, bakış açısını, kendini ifade edişini, ele aldığı meseleler beni bana hatırlattı adeta..

Dedim ki kendi kendime, yav benim de bir blog’um vardı bir aralar! Emre’nin doğumunu takip eden yıllarda gri nöronlarımı yeniden hissetmek, biraz kendimi terbiye edip iki üç satırı bir araya getirerek kendimi, kendi mizacım ve yazım yanlışı, anlatım bozukluklarıma rağmen ifade etme ihtiyacımdan doğan bir ihtiyaçtı.

Aslında fikri bana veren de Belde arkadaşımın kardeşi Gözde’ydi, dün gibi hatırlyorum İdil Abla sen yazssana ben okurum gibilerinden birşeyler demişti. Ben de bu laftan aylar sonra başıma yeni gelen annelik deneyimi ve kendimle de dalga geçmek için yazmaya başlamıştım. Çokta keyif alıyordum kendi köşemde…

Sonra işte hayat bildiği gibi geldi, ikinci çocuk falan derken kapıldık girdaba gittik… Ama ben burayı ara sıra hep hatırladım..Yazmaya çalıştım, yayınlayamadım teknik sorunlar çıktı salladım.. Ara yüzünü değiştirmek istedim ama tembellikten yapmadım. İşte gel zaman git zaman bugün kitabın da verdiği ilham ile bir daha denedim, baktım sayfanın şifresini doğru hatırlıyormuşum, ilk denemede becerdim. Sonra iki üç saçma tuşa bastım, yayınla dedim ve yayınlandı!!! Evet evet sonunda makus talihimi yendim sanırım dedim ve bu önemli an’ı yeni bir paylaşım ile taçlandırayım dedim. Bu sefer de istediğim görseli dahil edemedim ama sorun değil bu post’u yazıp, yayınlayacağım!!!

İşte böyle sayın okurlar işte şimdi kulaklarımda, eski bir sakız reklamı ile tanıdığım o muhteşem yumuşacık şarkı ile sizleri selamlıyorum.

Sizde okurken dinleyin, kendinize iyi davranın sevdiklerinizi şımartmayı unutmayın 🙂

İdil

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *