Geri Dönüş

Posted on

 

Yazmak için bugünü beklemedim özellikle, kafamın içinde tıkır tıkır bir şeyler yazılıyor zaten. Yazılmasa da konuşuluyor, evet sevgili okur sadece sana itiraf ediyorum ki ben kendi kendime konuşuyorum. Diyeceksin hangimiz yapmıyoruz?

Sen de haklısın. Buraya başladığımda tatlı tatlı söylenmeyi seviyordum. Yeni anne olmuştum ve olaya güle oynaya yaklaşmayı tercih etmiştim. Esprili dil baki ancak artık iki çocuğun annesiyim yani komedinin dozu arttı :)-

Buraya yazmayı seviyorum çünkü konuşmayı sevdiğim gibi yazmayı da seviyorum belki okunası değil ama bana iyi geliyor işte. Bencil bencil yazıyorum, yazmazssam çatlarım demiyorum çünkü o kadar da yakıcı bir yetenek olduğumu düşünmüyorum bu konuda. Bana iyi geliyor belki de okuyan varsa gülümsüyordur? Biliyorum çok boşladım burayı çünkü işte hayat akıp gidiyordu yanında, zaman geçiyordu durup yazamadım.

Hareketli, laf ebesi, sosyal olduğum kadar da tam tersine ihtiyacım olabiliyor. Bu noktada doğru işte çalıştığımı düşünüyorum bir kütüphaneden daha sakin neresi olabilir ki? Evet ben bir kütüphaneciyim, inan ki bütün gün kitap okumuyorum. Buradaki bütün kitapları da okumadım 🙂 İşte evet deli doluluğumu bu sakinlikte topraklıyorum, büyütüyorum, rengarenk çiçek açıyor.

Bir şeyi düzenli yapmayı seviyorum, rutinlerin insanıyım ama aynı zamanda da kırmayı severim rutinleri yoksa ömür denen şey çok uzun hep birinci viteste gidemeyiz değil mi?

İşte birbirinden alakasız cümleleri bunun için yazıyorum buraya, düzgün, güzel, vurucu bir yazı olmadığının ben de farkındayım ama ısınma turları diyelim.

Kırk’a yaklaşırken kendimi kendi yargılayıcı bakışlarımdan kurtarmaya çalışıyorum. Bir nevi kişisel gelişim rüzgarlarının yamacındayım.

Bundan sonra işallah kendimi yazarak ifade edeceğim bu platformu daha sık ve düzenli olarak kullanırım. Kendimi disipline ederim. Yola çıkmadan yolculuk başlamıyor…Bugün de ilk adımı attım işte.

Eskilerden okuyan birileri varsa bir ses etse ya! Ne bileyim bir motivasyon olur 🙂

İ.


4 thoughts on “Geri Dönüş

  1. Okullar açıldı, işler başladı sen de kendine biraz vakit ayırabildin di mi 🙂 Güzel zamanda başladın bence.
    Eylül’ün enerjisi her şeye değer.
    Yazılarını bekliyoruuum!

    • yaaa yaşasııınn Aslıııı üşenmeyip yorum bırakmışsın ne kadar tatlısın:) Eylül’ün bereketi harekete geçirsin parmakları!!! Çok teşekkür ederim

    • Defnetteeeeee hep orda kal yanımda kal!!!! İ’m back in town baby 🙂 Çok öptüüüm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *