Bugün Sevgi Pıtırcığı

Posted on

sea-urchins-663508_1280

Bazı sabahlar tehlikeli bir mutlulukla başlıyor gün benim için, içim içime sığmıyor anlamsızca. Oysa ki gayet monoton, ve hatta ikinci çocuğumun da dünyaya gelmesiyle yorucu bir domestik hayatım var.

Ama  işte ben biraz da hani o beton merdivenlerin arasından çıkan yeşil bitkiler vardır ya onlar gibiyimdir biraz. İnatçıyımdır, ısrarlı bir şekilde olumlu tarafından bakmaya çalışırım. Bu kadar kötü bir gündemde nedense kendimi mutlu hissedebilirim.

Bugün de öyle bir gün. Aynaya gülümsememden belliydi zaten sabah kalkınca sonra hatta o kadar barizdi ki yüzümü temizleyip nemlendirici bile sürdüm. Sanki Miray’da bu pozitif havadan etkilenmişti, ben bütün bu Polyanna’cılıkları oynarken banyoda hiç huysuzluk etmedi.

Böyle mutlu sabahlarda ikinci bir rituelim daha vardır. Mutlaka müzik açarım. Açtım müziği biraz mırıldandım, bebekle dans ettik sonra öptüm onu emzirdim ve yatağına koydum. Sağ elinin baş parmağını bulup uykuya yalnız dalması on dakikayı buldu bu sırada ben de mutlu kahvaltımı hazırlıyordum:)

Bu sinir bozucu ‘mutlu’ yazımın hiç bir amacı yok, genel olarak böyle bulutların üzerinde yaşayan bir insan değilimdir ama bugün farklı bir anda dank etti kendimizi iyi hissetmemiz için cennette hurilerle yaşamamız gerekmiyor, en optimal hayat şartlarını kim yakalamış ki? Yani geçirmekle yükümlü olduğumuz bir ömür var değil mi? O zaman en iyi ve keyifli şekilde olsun.

Elimizdekilere ve sağlıklı olmamıza şükür edelim ve büütün ‘enerji emici insan/olay/haber’ gibi şeyleri ardımızda bırakalım.

Bu yazdan çıkartacağınız şudur.

Mutlu bir sabah için:

işe gitmemek

günaydın demek

aynada kendine gülümsemek

güzel bir kahvaltı etmek

bütün bunları yaparken müzik dinlemek gereklidir

ve kendinizi ifade edecek bir medyanız varsa içinizdeki Heidi’yi belli bir kitle ile paylaşmak insana iyi gelir.

Aynı benim bu sabah yaptığım gibi.

Unutmayalım bakış açısı önemli, iyi düşün iyi olsun. Koru kendini kontrol edemediğin bu saçma politik gündemden.

Sevgiyle kalın.

İdil


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *