Esinti

Posted on

index

 

Gün içersinde hafiften rüzgar esiyor bazen, bir toplantıdayken mesela, boynumda hissediyorum. Hafif esintiler huzur veriyor bu aralar bana. Uykusuz geçirilen bir gecenin sabahında ya da zırıl zırıl ağladığın gün veya gecelerin ardında garip, sakin, yorgun ama huşu dolu bir durgunluk olur ya; bu aralar o  ruh  halindeyim.

Bazen hafif esiyor rüzgar, bazen gökyüzünde kara kara bulutlarını toplayıp dayanamayıp patlatıyor bir fırtına. Nasıl iyi geliyor, rüzgar bu aralar bana birşeyler fısıldıyor.

Artık tatil vakti diyor, yeter artık yeme kendini diyor, herşeyi, herkesi oluruna bırak diyor. İnsanları iyice anla, tanı ona göre davran diyor. Bu sene hanemizden ağır ağır bir satürn geçişi yaşadık. Satürn geçişi nedir astrolojik olarak?

‘Satürn’ün görevi, imtihandır, sabrın denenmesidir, öğretmendir, zamanın eğitmenidir, şer gelmeden hayrın kıymeti bilinmez, düzen sarsılmadan, iyi mi kötü mü olduğu anlaşılmaz. Yaşam, sonu ölüm olan bir yol, bu yolda giydiğin ayakkabıyı sen seçersin, beğeneni olur beğenmeyeni, yoluna taş döşeyeni olur, gül döşeyeni, Satürn tüm bunları gözler önüne serer, gerçekçi bir yaklaşımla canını yaka yaka, burnunu sürte sürte, gösterir sana, dayanma gücünü artırır. Taş döşeyenler de hayrınadır, İmtihan işte, ya alırsın dersini güzelce, verirsin geçer gidersin, ya da kalırsın orada ömür sonuna kadar bahtına lanet edersin. Bahtın senin adımlarından oluşur da, suçlayacak birilerini ararsın.’

İşte budur bu senenin özeti, bir an önce geçsin gitsin bitsin bu imtihan.

Ancak aldığım(ız) en büyük ders küçük ailemizin herşeyden, herkesten daha kuvvetli olduğudur. Her şerde bir hayır vardır, bu zor senenin bizi birbirimize kenetlediği de belki de elimizdeki en pozitif olgudur.

Bütün hastalara şifalar diliyorum, diğer bahtsızlara da ‘merak etmeyin yanlış hesap Bağdat’tan bile döner’ demek istiyorum.

Es rüzgar es, senin eşliğinde sadece kitap okuyacağım, boyama yapacağım, bileklik öreceğim, yemek yapacağım, kestireceğim, kulaç atacağım, yürüyeceğim günlerin hayallerini kurmaktayım sen boynumda dolaşırken.

İç huzurumuz en büyük kalemiz, onu sıkı sıkı koruyalım.

kiss kiss

İdil


2 thoughts on “Esinti

  1. Dünyadan koptuğum şu birkaç ay içinde kaçırdığım bir şeyler oldu sanırım..
    Sağlığınız ile ilgili ciddi bir şey mı oldu??
    Evet, hepimiz farklı sınavlardan geçiyoruz ve hiçbiri bir öncekinden daha hafif olmuyor.. Ama nedense tahammül etme ve gücümüz artıyor sanki, daha kolay baş etmeye başlıyoruz sorunlarla.
    Benim için çok zor geçen 3 senenin ardından ruhumu büyük ölçüde tedavi etmeyi başardığımı düşünüyorum. Tabi bu hiç kolay olmadı.
    Sabır arkadaşım sadece sabır

  2. “Bahtın senin adımlarından oluşur da, suçlayacak birilerini ararsın.” demişsin ya işte bunu anlamak herkese nasip olmuyor. Yaşadıklarımızdan biz sorumluyuz çok net..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *