Batı Yakasında Asayiş Berkemal

Posted on

medium_1352135826

 

Yazlık-kışlık? OK

Dişçi? OK

Kanal tedavisi? Ok

Bu akşam ve yarınlık yemek? OK

Çocuk? Banyoda eğleniyor

Koca? Bu akşam çalışıyor

Bu aralar aklımda olan tek şey, kendime ait olan bu alanda bir değişiklik yapmak, ama nasıl bir değişiklik yapmak? Ne yazmak? Ne yazmamak? Nasıl yazmak?

Artık değişim dürtüleri geldiğinde bunları sadece saçlarımın modelini ve rengini değiştirerek geçiştirmemeye karar verdim. Bu sefer daha fazla kafa yorup, çaba harcayıp istediğim şeye ulaşmaya daha çok çaba harcayacağım.

Bir kova burcu insanın ömrünün yüzde kaçı acaba beyninde planlar yapıp onları hayata geçirememekle geçiyordur? Ya da bu burçlar üstü bir sendrom mudur?

Bunu kristalime soracağım. Kristal mi? O da ne?

To be continued…

Sevgiyle

i.


5 thoughts on “Batı Yakasında Asayiş Berkemal

 1. GÜNAYDIN KOVA KADINI
  sana bir sır vereyim mi? (tabi beni yıllarca tanıyanlar için bu bir sır değil)
  Ben evlendiğimden beri hiç saç modelimi ve rengini değiştirmedim.. sadece arada kahkül geldi gitti o kadar.. :))
  Şimdi bu nedir? kendine çok güvenmek mi? kendini olduğun gibi sevmek mi? özgüvensizlik mi? değişikliğe açık olmamak mı? yoksa sırf boya zamanı geldiğinde boyaya gitmeye üşenen, at kuyruğu veya basit bir topuz her zaman işine gelen bir tembellik vakası mı?
  Neyse konu üşengeçlik değildi değil mi? 🙂 pardon
  İdil benim yüzlerce planım vardı, daha planlı olmak bunlardan biriydi. Sonra baktım olmuyor spontene devam ettim, çünkü benim enerjik olmam, havanın sıcaklığı, uykumu almış olmam, ev-çocuk işleri ile ilgili bir sorumluluğumun olmaması ile bağlantılı, dolayısıyla planlarım gene bahara kaldı :))))))))
  Şu kristali merak ettim doğrusu..
  Öptüm sevgiler..

  • @evrim Hayat plan yaparken başımıza gelenlerden ibarettir değil mi? Ben de uzun saçlı bir kadın olacağım karar verdim!!! Kahkül, topuz, balıksırtı, örgü mörgü hepsini istiyorum, kuaföre sadece kırıklarımı aldırmaya gideceğim:) Ağaçları da kurduk ya boşver bence en önemlisi bu! ha bir de 2015’te ne zaman buluşuyoruz? Çok öptüm terazi kadınım

   @deniz kartopu fenomeni gibi yuvarlana yuvarlana kocaman olacak o değişimler ve dünya çok güzel bir yer olacak, inanırsak olur! Her türlü workshop’a varım!! öptüüümmm

 2. Aynı duygu bende de var, ufak listeler yapmaya başladım ve hatta bazılarını hayata geçirmek için yılbaşı kararlarını beklemedim bile!
  Geri kalanlar için ise bir workshop yapalım, adı da “değişim listesi günü” olsun!

 3. İdilcim 15 gun tatili yaklaşıyor :))) eğer istanbulda olursanız buluşmak icin en ideal zaman diye düşünüyorum..
  Birde uzun saçtan UZAK DUR!!!! Sana kısa sac COK yakışıyor :))))

  • Evrim’cim 15 tatil süper fikir hafta içi bişey yapamayız çünkü Emre’nin tatili yok o dönemde 🙂 Ama haftasonu olur o dönemde, çok uzamaz benim saçlar zaten omuzlara gelsinler kesin bayarım:) öptüm, haberleşelim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *